Czytniki kart magnetycznych

Producentami czytników kart magnetycznych są firmy Glancetron, MagTek. Urządzenia odczytują wszystkie kodowania kart zgodne z normą ISO. Sprzęt jest idealny do wykorzystania wszędzie, gdzie istnieje potrzeba identyfikacji i autoryzacji pracowników lub klientów. Każda firma znajdzie sprzęt  odpowiedni dla siebie i będzie mogła wprowadzić swoje rozwiązania.

Siatka Lista

4 produkt(ów)

Siatka Lista

4 produkt(ów)

Zastosowanie czytników

Czytniki kart służą do odczytywania kart plastikowych i skutecznego zarządzania dostępem i identyfikacją osób oraz ewidencją czasu pracy. Stosowane są w przedsiębiorstwach, większych firmach, korporacjach, a także w magazynach i hurtowniach. Dzięki tym urządzeniom znacznie wzrasta bezpieczeństwo budynków. Czytniki dają również pracodawcy informacje na temat czasu pracy jego pracowników. Sprzęt odczytuje poprzez tak zwane „odbicie się” przyjście oraz wyjście z pracy konkretnego pracownika. Sprzęt ten ma zastosowanie także w bibliotekach, przedszkolach, pensjonatach i hotelach, parkingach oraz zamkniętych osiedlach. Bardzo ważne jest montowanie takich urządzeń szczególnie w przedszkolach czy szkołach, ponieważ uniemożliwia to osobom niepowołanym wejście na teren danej placówki. W przypadku ochrony dzieci wszelkie zasady bezpieczeństwa powinny być na jak najwyższym poziomie.

Działanie

Czytniki kart magnetycznych cechują się dużą niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji oraz szeroką gamą możliwych zastosowań. Samo urządzenie ma niewielkie rozmiary i niską wagę, dzięki temu można go umieścić w dowolnym miejscu na drzwiach budynku. Jego praca jest możliwa zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Czytniki odporne są na działanie temperatur, współgrają z różnymi technologiami komunikacyjnymi. Sprzęt dostępny jest w dwóch kolorach – białym oraz czarnym, który jest droższą wersją urządzenia. Kolorystyka umożliwia dostosowanie urządzenia do wizerunku danej firmy. Kolorowe diody oraz dźwięk potwierdzają użycie czytnika i pozwalają na łatwe określenie działania sprzętu. Sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, ale także w lokalach gastronomicznych. Urządzenie odczytuje różne karty z programami – promocje, karty stałego klienta, vouchery i karty lojalnościowe. Sprzęt dedykowany jest do stanowisk obsługi klientów wyposażonych w lojalnościowe karty magnetyczne. Urządzenie pasuje do każdego stanowiska sprzedażowego, w którym możliwie jest podłączenie po porcie USB.

Dzięki pojawieniu się czytników  można obecnie przyspieszyć i ulepszyć działalność wielu firm z różnych sektorów. Natomiast wiele instytucji dzięki wykorzystaniu technologii może zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników czy podopiecznych. Warto mieć kontrole nad ludźmi przebywającymi na terenie naszej firmy. Dodatkowo pracodawcy mogą również kontrolować czas pracy swoich pracowników w sposób dużo łatwiejszych i sprawniejszy.

Szczególnie polecanymi przez nas czytnikami kart magnetycznych są: Glancetron 1260 i Identive SCR3340