Czytniki przemysłowe

Czytniki przemysłowe firmy Datalogic charakteryzują się odpornością na niekorzystne warunki, dzięki temu mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach produkcyjnych. Cechuje je bardzo wysoką prędkość odczytu, kompaktowe wymiary oraz dokładny odczyt nawet mocno zniszczonych kodów kreskowych. Urządzenia te bez problemu radzą sobie w słabych warunkach oświetleniowych, dzięki wmontowanym diodom doświetlającym LED. Mogą zatem idealnie sprawdzić się w wielu dziedzinach prac produkcyjnych.

Siatka Lista

4 produkt(ów)

Siatka Lista

4 produkt(ów)

Działanie czytników przemysłowych

Urządzenia wyposażone są w matryce o wysokiej rozdzielczości, które pozwalają na szybkość i jakość skanowania. Czytniki dzięki specjalnym soczewkom potrafią równomiernie oświetlić każdy kod kreskowy. Sprzęt przemysłowy ma doskonały odczyt kodów, a także możliwości przechwytywania obrazu, czy przekazywania danych. Zdalna konfiguracja czytnika pozwala na szybką możliwość jego działania i kontrolę jego pracy. Sprzęt wykorzystywany jest w różnych sektorach związanych z produkcją. Idealnie nadaje się do większych hurtowni, magazynów oraz hal produkcyjnych, które wymagają urządzeń o bardzo dobrej jakości i wytrzymałości.

Zastosowanie urządzeń

Czytniki przemysłowe można wykorzystać do oznakowania i inwentaryzacji majątku firmy, środków trwałych i wyposażenia. Pozwalają na prawidłową identyfikację maszyn oraz urządzeń technicznych i narzędzi. Umożliwiają automatyzację wielu procesów związanych z magazynowaniem i logistyką surowców oraz kontrolę prawidłowego przepływu materiałów na linii produkcyjnej i w łańcuchu dostaw. Znakowanie i ewidencja narzędzi pozwala na oszczędzenie czasu pracowników i przyspiesza produkcję. Ich wykorzystanie umożliwia również sprawdzanie terminów przeglądów technicznych.  Dzięki trwałemu oznakowaniu i zautomatyzowanej ewidencji komputerowej można nadzorować i sprawnie rozliczać wytwarzane produkty.  Wygodne jest również odczytywanie znakowań ubrań roboczych oddawanych z zakładów przemysłowych do pralni. Dodatkowo czytniki wykorzystuje się do ewidencji, zabezpieczenia i śledzenia historii dostępu do kluczy z różnych pomieszczeń. Można również oznakować dokumenty i dokumentację w celu przechowywania i sprawnego wyszukiwania materiału tekstowego na półce. Innym wykorzystaniem czytników jest kontrola dostępu do zabezpieczonych obszarów zakładu oraz  zabezpieczenie przed wypadkami.

W wielu miejscach czytniki wykorzystywane są do opasek przy szafkach czy do kart służących identyfikacji użytkownika. Ich działanie pozwoli na sprawniejsze i łatwiejsze funkcjonowanie wielu firm i magazynów.