Czytniki RFID

Czytniki RFID to najprostsze, a zarazem najpopularniejsze urządzenia służące do identyfikacji osób lub przedmiotów metodą zbliżeniową. Stosowane są głównie w firmach, przedsiębiorstwach oraz instytucjach zarówno mniejszych, jak i tych o większym zasięgu. Działają bezstykowo w związku z tym urządzenie nie musi być dotykane, co przekłada się na lata bezawaryjnej pracy.  Sprzęt jest idealny do wykorzystania wszędzie, gdzie istnieje potrzeba identyfikacji i autoryzacji pracowników lub klientów. Każda firma znajdzie sprzęt  odpowiedni dla siebie i będzie mogła wprowadzić swoje rozwiązania.

Siatka Lista

7 produkt(ów)

Siatka Lista

7 produkt(ów)

Działanie czytników RFID

Urządzenia wyposażone są w antenę nadawczo-odbiorczą i specjalistyczny układ elektroniczny. Pozwalają na zbudowanie systemu RFID, który rozwiąże problemy z monitorowaniem firmowego majątku i sprzętu. Czytnik umożliwia transmisję radiową między czytnikiem a tagiem RFID. Urządzenie wysyła sygnał radiowy do tagów, a wysyłany sygnał pobudza tag dostarczając mu energii. Aktywowany tag wysłała sygnał zwrotny do czytnika. Dzięki temu następuje identyfikacja i odczyt danych zapisanych w tagu. Czytniki kart magnetycznych cechują się dużą niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji oraz szeroką gamą możliwych zastosowań. Samo urządzenie ma niewielkie rozmiary i niską wagę, dzięki temu można go umieścić w dowolnym miejscu. Niektóre modele dostępne są również w formie kieszonkowej. Sprzęt odporny jest na upadki i temperaturę. Czytniki mogą działać również z dalekiego zasięgu, dzięki temu jego zastosowanie może być jeszcze szersze. Czytnik znaczników RFID pozwala na logowanie i wylogowanie systemu lub do osobistych zastosowań identyfikacyjnych.

Zastosowanie

Czytniki RFID odczytują kartyRFID LF (Unique 125kHz), HF (Mifare) i UHF dzięki temu mogą służyć przy identyfikacji osób, autoryzacji dostępu do programu, ewidencji dokumentów, identyfikacji pacjentów, wydawaniu posiłków, obsługi pralni czy rejestracji czasu pracy. Wykorzystywane są również w magazynach, w handlu detalicznym, logistyce czy produkcji.

Dzięki pojawieniu się czytników  można obecnie przyspieszyć i ulepszyć działalność wielu firm z różnych sektorów. Natomiast wiele instytucji dzięki wykorzystaniu technologii może zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników czy podopiecznych. Warto mieć kontrole nad ludźmi przebywającymi na terenie naszej firmy. Dodatkowo pracodawcy mogą również kontrolować czas pracy swoich pracowników w sposób dużo łatwiejszych i sprawniejszy.