Kodery kart magnetycznych

W naszej ofercie, oprócz czytników kart magnetycznych, posiadamy także kodery. Dzięki nim możemy zapisać na karcie informacje potrzebne do autoryzacji klienta bądź pracownika. Możemy stworzyć karty lojalnościowe, przepustki oraz inne karty identyfikacyjne. Karty zawierają wszystkie dane, które są zakodowane na pasku magnetycznym właśnie dzięki koderom magnetycznym. Odczytywanie wszelkich informacji następuje poprzez przeciągnięcie karty przez czytnik

Siatka Lista

2 produkt(ów)

Siatka Lista

2 produkt(ów)

Sposób działania

Na pasku magnetycznym można wielokrotnie zapisywać i odczytywać informacje. Jest to więc bardzo prosty, niedrogi i praktyczny nośnik, który wykorzystywany jest w wielu rozwiązaniach na przykład w bezobsługowych systemach sprzedaży. Zarówno karty, jak i paski można kupować w różnych kolorach i dostosować ich wygląd do naszych indywidualnych potrzeb. Często na kartach widnieją również elementy identyfikacji wizualnej danej firmy. Urządzenie zapisuje karty magnetyczne na wszystkich trzech ścieżkach magnetycznych, obsługuje wszystkie główne typy kart magnetycznych i zapewnia prostą integrację z istniejącymi systemami poprzez interfejs RS232. Sprzęt posiada solidną obudowę oraz podświetlane, kolorowe diody LED. Czytnik gwarantuje szybki odczyt i zapis głowic magnetycznych.

Zastosowanie

Najczęściej klienci wybierają karty magnetyczne do drzwi lub czytników na przykład dla pracowników do rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu do konkretnego budynku czy całej firmy. Często wykorzystywane są również w instytucjach. Dzięki tym urządzeniom znacznie wzrasta bezpieczeństwo budynków. Dają również pracodawcy informacje na temat czasu pracy jego pracowników. Sprzęt odczytuje poprzez tak zwane „odbicie się” przyjście oraz wyjście z pracy konkretnego pracownika. Sprzęt ten ma zastosowanie także w bibliotekach, przedszkolach, pensjonatach i hotelach, parkingach oraz zamkniętych osiedlach. Bardzo ważne jest montowanie takich urządzeń szczególnie w przedszkolach czy szkołach, ponieważ uniemożliwia to osobom niepowołanym wejście na teren danej placówki. W przypadku ochrony dzieci wszelkie zasady bezpieczeństwa powinny być na jak najwyższym poziomie. Wyróżnić można jeszcze kartę magnetyczną hotelową, karty parkingowe, lojalnościowe i stałego klienta z odpowiednim nadrukiem.

Dzięki pojawieniu się czytników można obecnie przyspieszyć i ulepszyć działalność wielu firm z różnych sektorów. Natomiast wiele instytucji dzięki wykorzystaniu technologii może zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników czy podopiecznych. Warto mieć kontrole nad ludźmi przebywającymi na terenie naszej firmy. Dodatkowo pracodawcy mogą również kontrolować czas pracy swoich pracowników w sposób dużo łatwiejszych i sprawniejszy.