Drukarki RFID

Rozwój najnowszych technologii sprawia, że rozmaite przedsiębiorstwa coraz chętniej testują nowe rozwiązania, dostrzegają ich niewątpliwe zalety i nie chcą wracać do tego, co było wcześniej. Jednym z takich rozwiązań są możliwe do śledzenia etykiety RFID, nazywane też inteligentnymi. Ich wydruk oraz kodowanie możliwe są dzięki specjalistycznym drukarkom RFID.

Etykieta RFID to znacznie więcej niż klasyczne oznaczenie produktu kodem kreskowym. Druk i kodowanie znaczników RFID oznacza większy wgląd w procesy zachodzące w firmie. Umożliwia m.in. wygodne i dokładne śledzenie produktów i kontrolę zasobów. Dlatego też zdecydowanie warto zainwestować we własną drukarkę do etykiet RFID.

Siatka Lista

Strona:
  1. 1
  2. 2

1-12 of 19

Siatka Lista

Strona:
  1. 1
  2. 2

1-12 of 19

Urządzenia do drukowania i programowania etykiet RFID

Drukarki RFID, podobnie jak wszystkie inne urządzenia do drukowania, nanoszą wybraną treść na podłoże, jakim w tym wypadku jest etykieta. Jednak drukarki RFID służą również do programowania (kodowania) tychże etykiet – logistycznych, inwentaryzacyjnych bądź identyfikujących dokumenty i akta. Koder RFID może być zainstalowany w drukarce fabrycznie, zaś w innych modelach instalacji może dokonać sam użytkownik. Dzięki takiemu rozwiązaniu drukarkę można przygotować do wielu zadań i wyposażyć we funkcje przydatne w przyszłości, gdy firma rozwinie skrzydła. Pamiętajmy, że na przestrzeni lat potrzeby przedsiębiorstw ulegają zmianie, zatem warto inwestować w sprzęty, które sprostają tym potrzebom i teraz, i w przyszłości.

Etykiety RFID i ich zastosowania

Etykiety (karty) RFID stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Przede wszystkim kojarzymy je z produkcją, magazynowaniem i handlem. Znajdują zastosowania przy wysyłce i przyjmowaniu towarów, podczas śledzenia produkcji w toku, zarządzania dokumentacją, w tym dokumentacją pacjentów placówek medycznych. Przydają się podczas zarządzania zapasami, jak i środkami trwałymi (meble, sprzęty), podczas przeładunków czy pakowania towaru. Dzięki nim można znakować zarówno pojedyncze produkty, jak i całe skrzynie czy palety. Wykorzystywane są również w handlu detalicznym do znakowania produktów na terenie sklepu.

Drukarki do etykiet RFID w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się zarówno przemysłowe, półprzemysłowe, jak i biurkowe drukarki RFID do rozmaitych zastosowań. Niektóre z nich z powodzeniem zadrukowują etykiety, jak i kodują karty unique i mifare.

Oferujemy produkty takich firm, jak: Datamax, Evolis, Sato, Intermec, Printronix. Oprócz drukarek, prezentujemy także moduły i kodery RFID do tych urządzeń. 

W przypadku drukarek RFID ogromne znaczenie ma nie tylko jakość wydruku (musi być trwały, odporny na uszkodzenia, jak i działanie czynników zewnętrznych), ale również dokładność kodowania. Oferowane przez nas drukarki z łatwością spełniają oba te warunki. Ponadto część urządzeń została wyposażone w głowice przystosowane do zadruku kart, które mają większą grubość niż zwykłe etykiety na roli. Najczęściej wybieranymi drukarkami RFID przez naszych Klientów są: Honeywell/Intermec PC43t, Honeywell PD43, Sato CL4NX, Zebra 110Xi4, które dostępne są w naszym sklepie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.