Kodery RFID

Automatyczna identyfikacja produktów staje się jeszcze łatwiejsza dzięki technologii RFID. Wykorzystuje ona fale radiowe do przesyłania danych o obiektach, na których znajduje się etykieta RFID. Druk i kodowanie takich etykiet możliwy jest dzięki oferowanym przez nas drukarkom oraz koderom RFID. Z kolei do odczytywania zapisanych w taki sposób informacji i to ze znacznej odległości, służą specjalne czytniki.

Siatka Lista

2 produkt(ów)

Siatka Lista

2 produkt(ów)

Zasada działania technologii RFID jest bardzo prosta. Na przedmiotach znajdują się specjalne etykiety, nazywane też tagami, chipami lub znacznikami. Zawierają one układy elektroniczne z zakodowanymi danymi oraz antenę odbiorczo-nadawczą. Zapis i odczyt zakodowanych danych odbywa się za pomocą fal radiowych przy użyciu czytnika RFID wraz z anteną. Niezwykle istotne jest to, że czytnik jest w stanie odczytać informacje z odległości znacznie większej niż kilka centymetrów. Ponadto profesjonalne urządzenia potrafią czytać i pisać informacje o kilkunastu tagach jednocześnie.

Zastosowanie tej technologii w firmie w procesie magazynowania, w logistyce, produkcji, do oznaczenia kontenerów, palet z towarem, surowcem i wyrobami gotowymi, gwarantuje zatem ogromną oszczędność czasu, precyzję, ale i wygodę użytkowania. A to tylko niektóre z zastosowań technologii RFID.

Kodowanie inteligentnych etykiet

Automatyczna identyfikacja z wykorzystaniem technologii RFID możliwa jest tylko wtedy, gdy etykiety zostaną poprawnie zakodowane. Część drukarek etykiet posiada fabrycznie zainstalowane kodery RFID, ale warto wiedzieć, że w naszym sklepie istnieje także możliwość zamówienia koderów stanowiących osobne urządzenia. Dzięki nim można w łatwy sposób zapisać informacje na karcie mifare i/lub unique oraz uzyskać łatwy wgląd w procesy zachodzące w firmie.

Kodowanie i wykorzystywanie inteligentnych etykiet w wielu sektorach gospodarki to ogromna oszczędność czasu, ale także szereg innych, zauważalnych efektów. Kodowanie nie jest wcale skomplikowane, wystarczy wyposażyć się w specjalne urządzenie, dzięki któremu informacje szybko trafią na pojedynczą kartę (etykietę, znacznik) albo całą serię tagów.

Kodery RFID w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne kodery RFID marki Promag o różnych parametrach technicznych. Są to urządzenia cenione na rynku, wydajne i niezawodne, służące do odczytu i zapisu  transponderów RFID. Różnią się wielkością, ale i mnogością funkcji.

Oferujemy urządzenia stacjonarne, umożliwiające indywidualne kodowanie znaczników oraz zapisywanie zestawów transponderów, jak i kompaktowe czytniki standardowych transponderów, które można stosować w specjalnych systemach zabezpieczeń i wypożyczalniach detalicznych, podczas zabezpieczania próbek w laboratoriach i wielu innych. Oferowane przez nas kodery posiadają wytrzymałą, nowoczesną obudowę, dzięki czemu optycznie integrują się również w wymagających obszarach POS.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.