Drukarki kart plastikowych

Karty plastikowe zastąpiły stosowane niegdyś powszechnie papierowe identyfikatory, przepustki czy legitymacje. Jeszcze kilkanaście lat temu identyfikacja osób odbywała się tylko na podstawie tego, co zostało napisane odręcznie bądź nadrukowane na papierze; nie wykorzystywano do odczytu żadnych specjalistycznych urządzeń. Z biegiem czasu, zmiany zachodzące w technologii oraz wymagania społeczne doprowadziły do rozszerzenia warunków niezbędnych w procesie identyfikacji. Wymogi te zaczęły spełniać między innymi karty plastikowe, zawierające dokładniejsze dane umożliwiające identyfikację. W związku z tym wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia drukujące tego rodzaju identyfikatory - drukarki kart plastikowych.

Siatka Lista

4 produkt(ów)

Siatka Lista

4 produkt(ów)

Nadruk na kartach plastikowych z drukarkami Zebra

Do wykonania nadruku na karcie plastikowej niezbędna jest specjalistyczna drukarka. Drukarki kart plastikowych umożliwiają sprawną personalizację kart, dlatego chętnie wykorzystywane są we wszystkich firmach, urzędach czy placówkach medycznych, w których, głównie ze względów bezpieczeństwa, konieczna jest identyfikacja osób.

Nadruk na kartach plastikowych jest czytelny i niezwykle trwały. Plastikowy identyfikator charakteryzuje się wysoką odpornością na otarcia, zarysowania czy wilgoć, dlatego doskonale spełnia swoje funkcje przez długi czas. Z tego samego powodu karty plastikowe bywają wykorzystywane nie tylko jako plakietki, legitymacje czy przepustki uprawniające do wejścia na dany teren, czy do konkretnego obiektu, ale także jako wysokiej jakości wizytówki, jakich nie powstydziłby się żaden przedsiębiorca.

Drukarki marki Zebra

W naszej ofercie znajdują się drukarki kart plastikowych od wiodących producentów, jednym z nich bez wątpienia jest Zebra. Amerykańska firma ceniona na rynku, produkująca urządzenia wysokiej jakości do rozmaitych, profesjonalnych zastosowań. Nasza oferta modeli tego producenta jest bardzo szeroka; znajdują się w niej zarówno urządzenia drukujące w czerni (monochromatyczne), jak i w kolorze. Oferowane przez nas urządzenia wykorzystują technikę termotransferową i umożliwiają pełną personalizację plastikowych kart. W zależności od modelu, drukarki kart plastikowych Zebra mogą być wyposażone w koder elektronicznych kart stykowych, zbliżeniowych lub koder paska magnetycznego, a w niektórych modelach stosowane są dwa, albo nawet trzy rozwiązania jednocześnie.

Zazwyczaj przedsiębiorcy stawiają na druk jednostronny, jednak niekiedy niezbędne jest wykonanie nadruku z obu stron karty plastikowej. Część z prezentowanych urządzeń umożliwia zarówno drukowanie jednostronne, jak i dwustronne. Najpopularniejsze modele drukarek kart plastikowych dostępne w naszym sklepie to: Zebra ZXP3 oraz Zebra ZC300.

Zabezpieczanie i laminowanie kart plastikowych

Trwałość karty plastikowej można wzmocnić dzięki specjalnym zabezpieczeniom. Laminowanie istotne jest przede wszystkim w przypadku identyfikatorów, legitymacji i przepustek, jednak stosuje się je także do zabezpieczania kart członkowskich, kart upominkowych, kart lojalnościowych, płatniczych oraz chipowych, stosowanych w turystyce i rozrywce, np. w sektorze gier. Najistotniejsza jest jednak jakość samej karty, czyli niezadrukowanego kawałka plastiku, na którym docelowo powstanie nasz identyfikator. W naszej ofercie, oprócz samych drukarek, znajdują się także wysokiej jakości białe i kolorowe karty Zebra, które po zadrukowaniu znajdą zastosowanie w wielu branżach.

Zalety

Dzisiejsze plastikowe identyfikatory bardzo często, oprócz informacji widocznych gołym okiem, mają informacje zaszyfrowane. Są przez to bezpieczniejsze, ale i łatwiejsze w obsłudze. Niewątpliwą zaletą kart plastikowych jest także ich trwałość. Dlatego są one szeroko stosowane w różnych branżach, gdzie wymagane jest posiadanie specjalnych przepustek lub elementów identyfikacyjnych.