Drukarki kart plastikowych

Karty plastikowe zastąpiły stosowane niegdyś powszechnie papierowe identyfikatory, przepustki czy legitymacje. Jeszcze kilkanaście lat temu identyfikacja osób odbywała się tylko na podstawie tego, co zostało napisane odręcznie bądź nadrukowane na papierze; nie wykorzystywano do odczytu żadnych specjalistycznych urządzeń. Dzisiejsze plastikowe identyfikatory bardzo często, oprócz informacji widocznych gołym okiem, posiadają informacje zaszyfrowane. Są przez to bezpieczniejsze, ale i łatwiejsze w obsłudze. Niewątpliwą zaletą kart plastikowych jest także ich trwałość.

Siatka Lista

6 produkt(ów)

Siatka Lista

6 produkt(ów)

Nadruk na kartach plastikowych

Do wykonania nadruku na karcie plastikowej niezbędna jest specjalistyczna drukarka. Drukarki kart plastikowych umożliwiają sprawną personalizację kart, dlatego chętnie wykorzystywane są we wszystkich firmach, urzędach czy placówkach medycznych, w których, głównie ze względów bezpieczeństwa, konieczna jest identyfikacja osób.

Nadruk na kartach plastikowych jest czytelny i niezwykle trwały. Plastikowy identyfikator charakteryzuje się wysoką odpornością na obtarcia, zarysowania czy wilgoć, dlatego doskonale spełnia swoje funkcje przez dugi czas. Z tego samego powodu karty plastikowe bywają wykorzystywane nie tylko jako plakietki, legitymacje czy przepustki uprawniające do wejścia na dany teren czy do konkretnego obiektu, ale także jako wysokiej jakości wizytówki, jakich nie powstydziłby się żaden przedsiębiorca.

Drukarki kart plastikowych w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się drukarki kart plastikowych od wiodących producentów, takich jak Zebra, Datacard czy Evolis. Są to firmy znane i cenione na rynku, produkujące urządzenia wysokiej jakości do rozmaitych, profesjonalnych zastosowań.

Nasza oferta jest bardzo szeroka, znajdują się w niej zarówno urządzenia drukujące w czerni (monochromatyczne), jak i w kolorze. Oferowane przez nas urządzenia wykorzystują technikę termotransferową i umożliwiają pełną personalizację plastikowych kart. W zależności od modelu, drukarki mogą być wyposażone w koder elektronicznych kart stykowych, zbliżeniowych lub koder paska magnetycznego, a w niektórych modelach stosowane są dwa, albo nawet trzy rozwiązania jednocześnie.

Zazwyczaj przedsiębiorcy stawiają na druk jednostronny, jednak niekiedy niezbędne jest wykonanie nadruku z obu stron karty plastikowej. Część z prezentowanych urządzeń umożliwia zarówno drukowanie jednostronne, jak i dwustronne. Najpopularniejsze modele drukarek kart plastikowych dostępne w naszym sklepie to: Zebra ZXP3, Zebra ZC300.

Zabezpieczanie i laminowanie kart plastikowych

Trwałość karty plastikowej można wzmocnić dzięki specjalnym zabezpieczeniom. Laminowanie istotne jest przede wszystkim w przypadku identyfikatorów, legitymacji i przepustek, jednak stosuje się je także do zabezpieczania kart członkowskich, kart upominkowych, kart lojalnościowych, płatniczych oraz chipowych, stosowanych w turystyce i rozrywce, np. w sektorze gier. Najistotniejsza jest jednak jakość samej karty, czyli niezadrukowanego kawałka plastiku, na którym docelowo powstanie nasz identyfikator. W naszej ofercie, oprócz samych drukarek, znajdują się także wysokiej jakości białe i kolorowe karty firm Evolis i Zebra, które po zadrukowania znajdą zastosowanie w wielu branżach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.