Taśmy termotransferowe

Oferta naszej firmy obejmuje szereg urządzeń do wydruku etykiet i odczytu kodów kreskowych, ale także różnorodnych akcesoriów do tychże urządzeń. Oferujemy m.in. taśmy termotransferowe, bez których sprawne działanie drukarki termotransferowej nie jest możliwe.

Taśmy termotransferowe, zwane również kalkami termicznymi do etykiet, odpowiedzialne są za nadruk na etykiecie – jego jakość i trwałość. Wyróżniamy kilka rodzajów kalek (wszystkie dostępne są w naszej ofercie):

  • taśmy woskowe, przeznaczone do drukowania na etykietach papierowych, przywieszkach kartonowych oraz elastycznych opakowaniach foliowych;
  • taśmy woskowo-żywiczne, również stosowane do zadruku etykiet papierowych i przywieszek kartonowych, a także rozmaitych podłoży foliowych; przy czym wydruk charakteryzuje się wyższą odpornością na ścieranie i warunki atmosferyczne niż ten uzyskany dzięki taśmom woskowym;
  • taśmy żywiczne, przeznaczone do drukowania na etykietach foliowych oraz przywieszkach wykonanych z tworzyw sztucznych, zapewniające najwyższą jakość i trwałość wydruku.

Rodzaj podłoża a wybór taśmy termotransferowej

Dzięki wymiennym taśmom drukarki termotransferowe mogą drukować etykiety wykonane z rozmaitych materiałów. Wybór kalki termicznej powinien być zatem uzależniony od tego, z jakiego tworzywa powstaną nasze etykiety. To jednak nie wszystko. Istotne jest także to, w jaki sposób etykiety te będą użytkowane – na jakich produktach się znajdą i jakie warunki będą musiały znieść. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest z pewnością taśma woskowa, jednak dla produktów mocno narażonych na działanie wysokiej temperatury czy ścieranie, rekomendujemy taśmy żywiczne.

W razie trudności z wyborem odpowiednich etykiet czy taśm termotransferowych, nasi doradcy chętnie pomogą dobrać produkt, który najlepiej sprosta Państwa oczekiwaniom.

Kalki termiczne w naszej ofercie

Nasza oferta obejmuje taśmy termotransferowe do drukarek biurkowych i przenośnych (mobilnych), jak i kalki termiczne do drukarek półprzemysłowych i przemysłowych. Prowadzimy sprzedaż taśm termotransferowych woskowych, woskowo-żywicznych i żywicznych marki Zebra. Są to produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez setki zadowolonych klientów.

Oferujemy taśmy klasyczne i kolorowe do zadruku etykiet o różnych długościach i szerokościach, wykonanych z papieru, folii, kartonu, satyny, nylonu, a nawet tworzyw sztucznych. Część z nich doskonale sprawdzi się podczas zadruku etykiet do zastosowań ogólnych, inne podczas tworzenia oznaczeń narażonych na ekstremalne temperatury, działanie chemikaliów, zanieczyszczenia i ścieranie. Nasze taśmy termotransferowe zapewniają doskonałe rezultaty druku i trwałość obrazu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.