Etykiety i taśmy

Sprawne funkcjonowanie magazynów, hal produkcyjnych czy supermarketów nie byłoby możliwe bez właściwego etykietowania produktów. Każdy przedsiębiorca powinien starać się aby jego produkty były właściwe oznakowane, dzięki temu ich identyfikacja i procesowanie będą szybkie i skuteczne. W właściwym etykietowaniu produktów przedsiębiorcy często skupiają się na urządzeniach służących do odczytu etykiet, ale warto również dokładniej przyjrzeć się samym etykietom i taśmom służącym do oznakowania różnego rodzaju produktów. Na rynku mamy bardzo wiele rodzajów etykiet i taśm, które znajdują szereg zastosowań.

Etykiety i taśmy – zastosowania

Oferowane przez nas etykiety i taśmy znajdują zastosowanie w bardzo różnorodnych branżach. W zależności od rodzaju etykiety i taśmy możemy je znaleźć w produkcji, przemyśle, szczególnie istotne w przemyśle ciężkim, w handlu, w branży jubilerskiej oraz w różnego rodzaju branżach specjalistycznych, które wymagają określonego rodzaju etykiet. Tego typu etykiety to na przykład grupy etykiet dedykowane dla branży kosmetycznej, branży odzieżowej, branży farmaceutycznej czy służby zdrowia. Etykiety i taśmy stosowane w tych branżach mają określone rozmiary i charakterystyczny wygląd. Zastosowanie etykiet i taśm nie ogranicza się jednak do wyżej wymienionych branż. Co więcej, etykiety i taśmy poza sprawną identyfikacją produktów są także bardzo często sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Etykiety i taśmy – rodzaje

Etykiety i taśmy możemy podzielić ze względu na materiał z jakiego są wykonane, na rozmiar, zastosowanie czy rodzaj urządzenia do którego są przeznaczone. Najczęściej występujące rodzaje etykiet to między innymi: etykiety papierowe, etykiety foliowe, etykiety samoprzylepne czy etykiety termotransferowe. Do wyboru mamy także specjalistyczne etykiety kolorowe, zarówno papierowe jak i termiczne. W przypadku taśm najczęściej mowa o taśmach termotransferowych przeznaczonych właśnie do tego typu drukarek. Poza różnym materiałem etykiety i taśmy możemy podzielić pod względem urządzeń, w których są wykorzystywane. Konkretny producent drukarek bardzo często wykorzystuje konkretny rodzaj etykiet. W zależności od rodzaju etykiety różnią się wytrzymałością i zastosowaniem.

Etykiety i taśmy w naszej ofercie

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór etykiet i taśm przeznaczonych do różnego rodzaju urządzeń: drukarek biurkowych, półprzemysłowych, przemysłowych. Etykiety i taśmy są dostępne w  różnych rozmiarach i są wykonane z różnych materiałów. W naszej ofercie znajdują się etykiety papierowe, foliowe, kolorowe, rolki termiczne oraz opaski identyfikacyjne. W naszym sklepie znajdują się również kasetki do drukarek mobilnych Brother, Zebra, karty do zadruku sublimacyjnego w drukarkach kart plastikowych: Evolis, Zebra, jak również etykiety JET do drukarek kolorowych etykiet Epson i Primera.

Nasz szeroki asortyment uzupełniają etykiety samoprzylepne na arkuszu Avery oraz oryginalne etykiety Zebra z podziałem na branże do jakich są przystosowane takie jak: przemysł ciężki, handel detaliczny, etykiety jubilerskie i wiele innych. Posiadamy również plomby zabezpieczające: kruszące się, void. Dzięki naszej kompleksowości w dziedzinie Auto ID posiadamy również bardzo bogatą ofertę kalek do drukarek termotransferowych. Są to woskowe taśmy termotransferowe, taśmy żywiczne, oraz woskowo-żywiczne. Z pewnością każdy klient znajdzie produkty odpowiadające jego potrzebom – w razie problemów służymy pomocą i profesjonalną radą.