Czytniki kodów kreskowych | Skanery kodów qr

Czytnik kodów kreskowych jest urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesny handel. Skanery kodów wykorzystywane są w magazynach, hurtowniach, sklepach, ale także w bibliotekach, placówkach medycznych, hotelach, aquaparkach i rozmaitych systemach bezpieczeństwa.

Kody kreskowe i urządzenia do ich odczytu znacznie ułatwiają i przyspieszają identyfikację rzeczy oraz osób. Skanowanie kodu odbywa się bardzo szybko – właściwie natychmiast uzyskujemy informację na temat obiektu oznaczonego danym kodem. Istotna jest jednak jakość skanera. Warto wybrać taki, który poradzi sobie z odczytywaniem kodu z odległości, a także w sytuacji, gdy kod ten jest złożony (gęsty) bądź zniszczony. Oferowane przez nas czytniki kodów kreskowych spełniają te warunki.

Siatka Lista

1-12 of 383

Siatka Lista

1-12 of 383

Czytniki kodów kreskowych na przestrzeni lat

Kod kreskowy jest stosunkowo nowym wynalazkiem, powstaje zatem pytanie, jak z identyfikacją produktów radzono sobie wcześniej? Z pewnością był to proces czasochłonny i uciążliwy, wymagający umiejętności szybkiego notowania, kojarzenia faktów i liczenia. Dziś wystarczy zbliżyć produkt z kodem do czytnika.

Do niedawna w powszechnym użyciu były czytniki używające jako źródła światła diody LED. Czytniki tego rodzaju mają jednak dwie zasadnicze wady, tj. wymagają zbliżenia kodu do skanera na niewielką odległość oraz nie odczytują kodów innych niż jednowymiarowe (paskowe). Tymczasem nowsze od nich, laserowe czytniki kodów, często potrafią odczytać także kody 2D, ponadto niektóre modele są w stanie rozszyfrować kod z odległości nawet kilku metrów.

Światło pochodzące z laserowego czytnika kodów kreskowych tworzy cienką wiązkę, która przesuwając się wzdłuż skanowanego kodu, jest odbijana od jasnych elementów (przerw między paskami), a pochłaniana przez elementy ciemne (widoczne gołym okiem kreski). Odbijane światło powoduje powstanie sygnałów elektrycznych – im grubsza przerwa, tym silniejszy sygnał. Czas trwania każdego impulsu koduje informacje, które następnie wyświetlane są w formie liter, cyfr czy innych znaków.

Skanery kodów kreskowych w naszej ofercie

W ofercie naszej firmy dostępne są wysokiej jakości urządzenia takich firm, jak: Zebra, Honeywell Datalogic, Motorola, Opticon, Zebex, Code, Argox i ScanForce. Są to znani i cenieni producenci urządzeń do automatycznej identyfikacji produktów.

Zajmujemy się sprzedażą czytników do różnorodnych zastosowań. Oferujemy urządzenia bezprzewodowe, ręczne, stacjonarne i ladowe, przeznaczone do różnego typu obiektów handlowych, a także innych obszarów działalności gospodarczej. Część dedykowana jest do kas sklepowych, inne doskonale sprawdzą się w magazynach czy halach produkcyjnych. Poza czytnikami dedykowanymi do handlu, w naszej ofercie znajdziecie Państwo także czytniki i kodery kart magnetycznych, czytniki dokumentów (OCR), czytniki RFID. W sprzedaży mamy także różnorodne akcesoria do czytników, takie jak baterie, zasilacze, ładowarki, stacje dokujące, rozmaite kable, podstawki i uchwyty. A wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Oferowane przez nas czytniki kodów kreskowych to urządzenia łatwe w obsłudze, precyzyjne i trwałe, dla których kody o wysokim zagęszczeniu i/lub niskiej jakości nie będą stanowiły problemu. W czytnikach zastosowane zostały najnowsze technologie dekodowania.

Nasza oferta jest bardzo szeroka, dlatego każdy z łatwością znajdzie rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w danym środowisku pracy. W razie problemów z wyborem, służymy pomocą.

Działamy na terenie całego kraju, oferujemy atrakcyjne ceny, bezpieczną i szybką dostawę, a także obsługę serwisową.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.