Kody kreskowe

Ważną część naszej oferty stanowi sprzedaż sprzętu Auto ID - drukarek, terminali i czytników kodów kreskowych. Ofertę uzupełniają sprzęty takie jak tablety specjalistyczne i aplikatory etykiet. Ponadto posiadamy bardzo bogatą ofertę akcesoriów dopasowanych do konkretnych urządzeń dostępnych w naszym sklepie. Wieloletnia współpraca z wiodącymi producentami specjalistycznego sprzętu pozwala nam oferować sprzęt dostosowany do potrzeb naszych Klientów.

Kody kreskowe w logistyce

Kody kreskowe to nie tylko znane powszechnie kody EAN, które przeznaczone są do oznaczania produktów w sklepach. Kody kreskowe służą również do oznaczania produktów w magazynie i są przeznaczone np. identyfikacji towarów wyłącznie w użytku wewnętrznym w przedsiębiorstwie.

Kody kreskowe w gospodarce magazynowej

W nowoczesnym magazynie towary znakuje się za pomocą kodów kreskowych. Dzięki nim możliwa jest szybka identyfikacja towarów. Cały proces opiera się o bazę danych, która zawiera pozycje towarowe, gdzie znajdują się informacje o towarze i przypisuje im kod kreskowy. Po odczycie kodu kreskowego można bardzo szybko uzyskać informacje o produkcie oraz np. zmienić jego status. Dzięki temu można uzyskać pełną informację o statusach towarów i w łatwy sposób zarządzać magazynem.

Wdrożenie kodów kreskowych w przedsiębiorstwie

Wprowadzenie w firmie systemu opartego o znakowanie towarów za pomocą kodów kreskowych wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Do drukowania etykiet samoprzylepnych, na których znajdować się będą kody kreskowe służy drukarka etykiet. Skaner kodów kreskowych przeznaczony jest do ich odczytu. W przypadku kiedy potrzebne jest dokonywanie zmian statusu towaru, tworzenia przyjęć magazynowych, wydań magazynowych oraz wszystkich operacji wymagających użycia przenośnego komputera używa się terminala kodów kreskowych.

Rodzaje kodów kreskowych

Podział kodów kreskowych zależny jest od ich budowy. Wyróżniać można kody jednowymiarowe i dwuwymiarowe. Każdy z nich przeznaczony jest do czego innego i pozwala zapisać inną ilość informacji.

Kody kreskowe 1D

Inaczej linearne opierają się na pionowych liniach ciemnych i jasnych. Odczyt opiera się na różnicach między szerokościami linii.

Kody kreskowe 2D

Pozwalają zmieścić większą ilość informacji od kodów paskowych. Ich kodowanie odbywa się pionowo i poziomo, dzięki czemu na niewielkiej powierzchni możliwy jest zapis dużej ilości informacji.