Dobry skaner kodów na androida, czyli jaki?

Na naszym blogu poruszaliśmy już takie kwestie, jak choćby zalety wdrożenia etykiety GS1, czym jest jednostka logistyczna

Dobry skaner kodów na androida, czyli jaki?

Na naszym blogu poruszaliśmy już takie kwestie, jak choćby zalety wdrożenia etykiety GS1, czym jest jednostka logistyczna i jakie wymogi musi ona spełniać. Zanim natomiast przejdziemy do tego, jak znaleźć tanią w eksploatacji drukarkę etykiet i na jaką z nich – termiczną czy termotransferową – oraz na czym polega skanowanie i odczytywanie kodów QR, zastanówmy się chwilę nad cechami charakterystycznymi, którymi wyróżnia się dobry skaner kodów.

Terminal mobilny ze skanerem – doskonałe połączenie

Terminale mobilne to nowoczesne urządzenia przemysłowe, którymi poszczególne osoby posługują się głównie w celu zarządzania danym asortymentem. Stały rozwój technologii sprawia jednak, że obecnie bez problemu można nabyć również modele oferujące znacznie więcej opcji, będąc wyposażonymi m.in. w Android na terminalu. Stosowanie ich w pracy jest w stanie jeszcze bardziej ułatwić i wyraźnie przyspieszyć jej wykonywanie, co stanowi główny powód, dla którego terminale najnowszej generacji stale zyskują na popularności. 

Nie każdy skaner kodów działa jednakowo…

Na samym początku warto wspomnieć, że w terminalach mobilnych występuje on w dwóch odsłonach – laserowej, a także imager. Pierwsza z nich zapewnia odczytywanie kodów z większej odległości, lecz jednocześnie tylko tych z grupy 1D. Druga natomiast umożliwia swobodny odczyt kodów 1D oraz 2D, lecz z mniejszej odległości. Wiele więc zależy od osobistych preferencji klienta poszukującego odpowiadającego jego potrzebom Androida na terminalu, który – jeśli ma działać rzeczywiście dobrze – powinien przede wszystkim pozwalać swoim użytkownikom dokonywać zeskanowania kodu bez konieczności wciskania jakichkolwiek przycisków czy dokonywania zdjęć.

Główne zalety dobrego skanera

Dobry skaner kodów posiada najczęściej również wydajny i dokładny silnik skanujący, dzięki czemu posługiwanie się nim przynosi oczekiwane rezultaty i jednocześnie pozwala stosować go przez długi czas bez zauważenia nawet najmniejszych spadków wydajności jego działania. Rynek elektroniczny obfituje w skanery od najróżniejszych producentów, lecz, niestety, produkty tylko niektórych z nich są w stanie spełnić oczekiwania swoich nabywców. Do grupy marek udostępniających wysokiej jakości terminale mobilne z Androidem zaliczyć można m.in. Zebra (np. MC3300, TC20/TC25), Honeywell, Motorola, Intermec oraz Datalogic. Pozyskując ich wyroby, można być całkowicie pewnym otrzymania produktów będących w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Nie każdy skaner poradzi sobie w słabo oświetlonym pomieszczeniu

Inną, istotną cechą dobrych skanerów kodów, o której nie wspomnieliśmy wcześniej, jest możliwość korzystania z nich w nawet najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Wiemy doskonale, że często terminale mobilne wykorzystywane są w dość ciemnych pomieszczeniach, co sprawia, że urządzenia starszej generacji nie radzą sobie z odczytywaniem kodów lub w najlepszym przypadku czynią to z wyraźnymi utrudnieniami. Dokonując zakupu tego rodzaju artykułu elektronicznego, polecamy zatem zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach oświetleniowych jest zdolny pełnić swoją funkcję w maksymalnie wydajny sposób.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na terminale kodów kreskowych:
https://www.4labels.pl/terminale-i-kolektory.html

 

Kategoria: Artykuły poradnikowe