Drukarka etykiet termiczna czy termotransferowa? Jaką wybrać?

Drukarka termiczna czy termotransferowa? To pytanie zadają sobie wszyscy

Drukarka etykiet termiczna czy termotransferowa? Jaką wybrać?

Drukarka termiczna czy termotransferowa? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy poszukują urządzenia niezbędnego w procesie produkcji etykiet handlowych. Oba jego rodzaje mają swoje zalety i różni ich dość wiele czynników, co jeszcze bardziej utrudnia poszczególnym osobom dokonanie właściwego wyboru. Wiedząc o tym, postanowiliśmy ułatwić im zadanie i krótko scharakteryzować wspomniane drukarki, by pokazać, w której sytuacji lepiej sprawdza się drukarka termiczna, a kiedy termotransferowa.

Główne różnice pomiędzy drukarką termiczną a termotransferową

Przed dokonaniem zakupu urządzenia wykorzystywanego do w celu materializowania zaprojektowanych komputerowo etykiet, warto wiedzieć przede wszystkim, czym powinna się wyróżniać wysokiej jakości drukarka termiczna i termotransferowa. Różnice pomiędzy nimi są zauważalne pod wieloma względami, lecz modele zaliczane do obu tych grup urządzeń powinny działać wydajnie. Wiele zależy od rozdzielczości oraz szerokości wydruku, ale też od szybkości jego dokonywania, obsługiwanych przez daną drukarkę systemów, rodzaju jej połączenia z komputerem czy wyposażenia dodatkowego, w które można ją zaopatrzyć.

Termiczna drukarka do etykiet – czym się charakteryzuje?

Osobom poszukującym odpowiedzi na to, czy w ich przypadku lepiej sprawdzi się drukarka termiczna, czy termotransferowa, radzimy pamiętać o tym, że pierwsza z wymienionych pozwala uzyskiwać druki wyłącznie w kolorze czerni. Główną rolę w tym procesie odgrywa bez wątpienia głowica, która zaczernia papier dzięki temperaturze o wysokiej wartości, pozostając pod jej wpływem. Warto uświadomić sobie również fakt, iż w przypadku drukarek termicznych stosowane mogą być papier oraz etykiety termiczne samoprzylepne produkowane z myślą o nich. Nie trzeba przy tym chyba jednocześnie dodawać, że wspomniany specjalny papier jest tańszą i bardziej opłacalną opcją. Poza tym drukarki termiczne sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie liczy się uzyskanie etykiet przydatnych do użycia jedynie przez krótki czas.

Zastanawiając się, która z drukarek będzie lepsza, warto udzielić sobie odpowiedzi na m.in. te pytania: jaki jest planowany nakład miesięczny?, jakiego wymiaru etykiety potrzebujesz?, jaka jest powierzchnia, na której będą klejone etykiety?, na jakie warunki przechowywania powinny być odporne naklejone etykiety na towar (np. wilgoć)?, jakiej trwałości oczekujesz (pod względem czasu)? Odpowiedzi z pewnością ułatwią poszukiwania.

Termotransferowe drukarki umożliwiające dokonywanie wielobarwnych wydruków

Drukarka termotransferowa umożliwia uzyskiwanie etykiet również jedynie w czerni (chyba że mamy specjalną drukarkę do zadruku kolorowego lub włożymy już kolorową etykietę i na nią naniesiemy czarny kod. Możemy też użyć kolorowej taśmy termotransferowej np. czerwonej, jednak czytniki słabiej sobie radzą z odczytem takich etykiet). W tym celu pozwala także stosować zwykły papier. Za jedyny właściwie, wyraźny minus korzystania z drukarek termotransferowych uznać należy konieczność ponoszenia większych kosztów związanych z ich utrzymaniem. Wysokiej jakości wydruki sprawiają jednak, że stale zyskują one na popularności kosztem innych modeli, będąc chętnie nabywanymi przez większość osób, które dotychczas nie wiedziały, na jakie urządzenie postawić – drukarkę termiczną czy termotransferową?

Sprawdź nasze pozostałe artykuły!

Wiedząc już – za sprawą powyższych informacji – jaką drukarkę do etykiet wybrać, wiele osób na pewno chętnie dowie się z naszego bloga więcej na temat tego, czym jest jednostka logistyczna, jakie wymogi musi spełniać i jakimi zaletami charakteryzuje się etykieta logistyczna GS1. W przeszłości pisaliśmy również o tym, jak wybrać dobry skaner do kodów QR na Androida, a także, na czym polega ich skanowanie oraz odczytywanie. Pozostając w temacie drukarek, polecamy również lekturę wpisu, w którym pomagamy znaleźć najtańsze w eksploatacji modele.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na drukarki kodów kreskowych:
https://www.4labels.pl/drukarki-etykiet.html

Kategoria: Artykuły poradnikowe