Co potrzebuję przy zakupie drukarki etykiet?

Zakup drukarki kodów kreskowych wiąże również z elementami poza samym sprzętem. Część drukarek etykiet sprzedawana jest bez zasilacza, kabli i materiałów eksploatacyjnych co często jest dużym zaskoczeniem dla kupującego. Aby zmniejszyć ryzyko występowania takiego scenariusza, stworzyliśmy ten artykuł, który pomoże uniknąć frustracji związanych z niemożliwością użycia drukarki zaraz po jej zakupie.


Co potrzebuję przy zakupie drukarki etykiet?

Niezbędne akcesoria dla drukarek kodów kreskowych

Niektóre z modeli drukarek etykiet sprzedawane są jako same - pojedyncze urządzenia bez niezbędnych w działaniu akcesoriów w postaci np. zasilacza i kabla zasilającego. Urządzenie aby mogło działać potrzebuje tych elementów, a one nie zawsze są w zestawie. Minimalizując ryzyko wystąpienia takiej sytuacji, polecamy zapoznać się z ulotką producenta i danymi technicznymi, w których znaleźć można informacje, co znajduje się w kupowanym zestawie. Ponadto niektóre urządzenia posiadają konfiguracje, w których znajdują się potrzebne akcesoria do drukarek etykiet. Nie warto bagatelizować tego, biorąc pod uwagę, że często kluczowe jest możliwie najszybsze rozpoczęcie pracy urządzenia.

Zasilacze do drukarek kodów kreskowych

Jak każde urządzenie elektryczne, które nie posiada własnego zasilania np. w postaci baterii, drukarka kodów kreskowych również potrzebuje zasilacz, który pozwoli na jej uruchomienie i działanie. Dzięki oryginalnym zasilaczom wyprodukowanym przez producenta drukarek kodów kreskowych, zyskuje się pewność, że drukarka będzie działać poprawnie, bez ryzyka uszkodzenia. Ponadto niektóre umowy gwarancyjne zawierają klauzulę, w której jest jasno określone, że producent danego urządzenia zastrzega sobie odrzucenie reklamacji z powodu nieoryginalnego zasilacza.

Kable zasilające i komunikacyjne do drukarek kodów kreskowych

Obok samego zasilacza, którego zadaniem jest dopasowanie dostępnego napięcia do wymagań drukarki kodów kreskowych, potrzebne są również kable, które umożliwią przesył tego prądu z gniazdka do drukarki. Tutaj ponownie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektóre z zestawów zawierają zasilacze oraz kable zasilające, a niektóre wymagają zakupienia każdego z elementów osobno.

Kable do zasilacza to nie jedyne przewody, które są wymagane w drukarce etykiet. Jeśli urządzenie nie posiada połączenia bezprzewodowego, należy zaopatrzyć się w kabel komunikacyjny do drukarki kodów kreskowych, który pozwoli na przesłanie danych pomiędzy komputerem, a drukarką.

Materiały eksploatacyjne do drukarki etykiet

W kwestii materiałów eksploatacyjnych do drukarki kodów kreskowych, sytuacja jest prosta. Żadne urządzenie nie posiada ani etykiet ani taśm termotransferowych w zestawie z drukarką. Spowodowane jest to tym, że rodzajów i rozmiarów etykiet samoprzylepnych jest bardzo dużo i nie ma sensu dołączać tego wraz z urządzeniem, ponieważ każdy Klient potrzebuje innych materiałów, zgodnie ze specyfikacją.

Taśmy termotransferowe

Jeśli drukarka jest termotransferowa, do zadruku etykiet papierowych i foliowych potrzebujemy taśmy barwiącej. Rodzajów taśm jest kilka, a ich wybór jest zależny od typu etykiety i jej szerokości. Dlatego też drukarki kodów kreskowych zaraz po zakupie nie są wyposażone w kalki barwiące i należy się w nie zaopatrzyć samodzielnie we własnym zakresie. Informacje, jak wybrać taśmę termotransferową znajdziesz w tym poradniku.

Etykiety samoprzylepne na roli

Korzystanie z drukarki kodów kreskowych nie miałoby żadnego sensu, gdyby nie było na czym ich drukować. Dlatego też warto wraz z drukarkę zakupić rolki z etykietami, które pozwolą na błyskawiczny zadruk zaraz po otrzymaniu urządzenia. Z uwagi na wspomniany wyżej problem szerokiego wyboru materiałów eksploatacyjnych, producenci drukarek kodów kreskowych nie wyposażają swoich urządzeń w zestawy z etykietami. Należy o zakupie pamiętać samodzielnie.

Głowice drukujące do drukarek kodów kreskowych

Oprócz materiałów eksploatacyjnych, które zużywa się na bieżąco w szybkim czasie, należy pamiętać, że elementem drukarki, który należy wymieniać co pewien okres czasu/przebiegu drukarki jest głowica drukująca. Jest to dość drogi element urządzenia ale bardzo kluczowy, ponieważ odpowiada za odpowiedni zadruk etykiet.

Dodatkowe akcesoria do drukarek etykiet

Możliwości rozbudowy funkcjonalnej drukarek kodów kreskowych są bardzo szerokie. Wśród dodatkowych akcesoriów możemy znaleźć dodatkowe interfejsy, obcinaki, odklejaki i wiele innych, które rozwijają funkcje drukarek. Takie rozwiązanie pozwala dokładnie dopasować możliwości drukarki, bez potrzeby wymiany na inny model.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na drukarki etykiet:
https://www.4labels.pl/drukarki-etykiet.html

Kategoria: Artykuły poradnikowe