Koronawirus a sprzęt AutoID

Jak wiadomo obecna sytuacja związana z #koronawirus powoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu firm na całym świecie.

Koronawirus a sprzęt AutoID

Jak wiadomo obecna sytuacja związana z #koronawirus powoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu firm na całym świecie. Nie wszystkie przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na pracę zdalną swoich pracowników. Co możemy zrobić, to przede wszystkim dbać o higienę osobistą, ale również o odpowiednią dezynfekcję sprzętu Auto ID.

Kluczowym zagadnieniem jest odpowiednia dezynfekcja tabletów, terminali mobilnych, drukarek czy skanerów, tak by do minimum ograniczyć możliwość zarażenie koronawirusem w miejscu pracy. Pracodawcy są zobowiązani do dostarczenia dla pracowników odpowiednich środków higienicznych takich jak mydła, żele antybakteryjne czy ochrona poprzez zapewnienie odpowiedniej odległości pomiędzy osobami. Nie możemy jednak zapominać o sprzęcie na którym często nie pracuje tylko jedna osoba, a jest on przekazywany pomiędzy pracownikami.

Kierując się dobrem naszych Klientów przedstawiamy wytyczne na temat czyszczenia od naszych Partnerów.


Zebra Technologies (* nie wszystkie materiały są w języku polskim):

  1. Sprzęt dedykowany dla służby zdrowia: skanerówdrukarek i komputerów mobilnych.
  2.  W przypadku pozostałych sprzętów należy zapoznać się z podręcznikiem użytkownika, w którym możemy znaleźć m.in. informacje na temat dezynfekcji przycisków, obudowy i pozostałych elementów urządzenia. Wskazane są również środki, których należy używać podczas czyszczenia sprzętu oraz takie których używać nie powinniśmy. Pamiętać należy o zachowaniu środków ostrożności i praktyk podczas czyszczenia.
  3. W razie dodatkowych pytań można się kontaktować z zespołem pomocy technicznej.

Wytyczne otrzymane od firmy Honeywell

**Komputer można czyścić za pomocą następujących środków czyszczących po nałożeniu na czystą miękką ściereczkę i natychmiastowym przetarciu suchą miękką ściereczką:

• Kwas octowy, 10% w wodzie

• Alkohol etylowy, 10% w wodzie

• Łagodne mydła

Uwaga: Zawsze pozostawiaj baterię zainstalowaną podczas czyszczenia komputera. .... Więcej informacji jest dostępnych w Podręczniku użytkownika produktów.

(**oryginalny tekst poniżej)

**The computer withstands application of the following cleaning agents when applied to a clean soft cloth and removed immediately with a dry soft cloth:

• Acetic acid, 10% in water

• Ethyl alcohol, 10% in water

• Mild Soap Solutions

Note: Always leave the battery installed when you clean the computer. …. More information is already available in User Guide of the products.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem https://bit.ly/2U0bsyY

Zdrowie jest najważniejsze. Dbajmy więc o zdrowie pracowników i współpracowników, partnerów i pośredników. Zachowujmy wszelkie środki ostrożności począwszy od mycia rąk po dbałość o powierzony nam sprzęt.

Kategoria: Artykuły poradnikowe